Kompleksowa
obsługa wynajmu
i zarządzanie
nieruchomościami

Twój partner w świecie nieruchomości

Zarządzanie
nieruchomościami
PRS & PBSA

20 lat doświadczenia na polskim rynku nieruchomości

Rozwiązania dla inwestorów instytucjonalnych

O nas

Leach & McGuire to firma doradcza oferująca kompleksowe rozwiązania z zakresu obsługi wynajmu i zarządzania nieruchomościami dla inwestorów instytucjonalnych, działających na polskim rynku mieszkaniowym (PRS) oraz rynku prywatnych akademików (PBSA).

Zespół Leach & McGuire od wielu lat specjalizuje się w obsłudze sektora mieszkań na wynajem w Polsce. Wszechstronna wiedza i wieloletnie doświadczenie naszych ekspertów ds. wynajmu, architektów, administratorów budynków i zarządców nieruchomości wspiera inwestorów na każdym etapie procesu inwestycyjnego – od wstępnych analiz wykonalności przed zakupem, poprzez przygotowania strategii marketingowej i wynajmu, po codzienne zarządzanie nieruchomościami i raportowaniem.

Obecnie, zespół Leach & McGuire, obsługuje inwestorów instytucjonalnych PRS/PBSA, zarządzając ponad 3000 lokali w Warszawie, Krakowie oraz w innych miastach regionalnych – Wrocław, Poznań, Łódź i Katowice.

NASZ ZESPÓŁ

Nasze
usługi

Pre-development consulting

Zespół architektów i zarządców nieruchomości L&M analizuje wszystkie elementy projektu PRS, dostosowując go do  potrzeb najemców i wymagań rynku.

Przygotowanie możliwie najlepszego zróżnicowania mieszkań i lokali dla danej lokalizacji jest naturalnym punktem wyjścia do optymalizacji projektu. W ramach tego procesu skupiamy się na dostosowaniu wielkości i typów mieszkań. Analizujemy również inne aspekty – m.in. parkingi, tereny zielone i komunikację wokół budynku.

Duży nacisk kładziemy na analizę wyposażenia samych mieszkań. Doradzamy w zakresie projektowania wnętrz i wyboru materiałów wykończeniowych oraz mebli. Zawsze dbamy o zachowanie równowagi między estetyką a funkcjonalnością.

Zespół ds. najmu w L&M zajmuje się całym procesem najmu lokali – od wprowadzenia ofert na rynek, poprzez działania komercjalizacyjne, aż do przekazania lokalu najemcy.

Marketing i reklama danego projektu PRS koncentruje się na mocnych stronach lokalizacji, udogodnieniach i ogólnym standardzie projektu. Home-staging i profesjonalne sesje zdjęciowe zagwarantują, że nieruchomość zostanie zaprezentowana w najlepszy możliwy sposób.

Zespół najmu przeprowadza najemców przez cały proces najmu – organizuje wizyty, negocjuje warunki umowy, przeprowadza szczegółową weryfikację najemcy, przekazuje lokal i odbiera go po zakończeniu umowy najmu, sprawdzając  stan mieszkania przed ponownym wynajmem.

Nasi zarządcy nieruchomości, współpracując z zespołem najmu, czuwają nad dobrym stanem nieruchomości i relacjami z najemcami w trakcie najmu.

Zespół najmu utrzymując stały kontakt z najemcami, dba o prawidłowe funkcjonowanie nieruchomości i zadowolenie najemców. Ten regularny kontakt z najemcą umożliwia również nadzór nad wszelkimi kwestiami technicznymi w jednostkach, ogólną konserwacją i odświeżaniem mieszkań między okresami najmu. Korzystając ze specjalistycznego oprogramowania do zarządzania, zajmujemy się comiesięcznym fakturowaniem najemców, jak również raportowaniem wyników wg potrzeb inwestora.

 

Zespół ds. administrowania koncentruje się na dobrym funkcjonowaniu budynku – nadzoruje kontrahentów odpowiedzialnych za zagospodarowanie terenu, ochronę i usługi sprzątania obszarów wspólnych, a także koordynuje naprawy gwarancyjne dotyczące integralnych części budynku, takich jak windy, klimatyzacja i systemy parkingowe.

Od strony praktycznej, nasi administratorzy budynków zajmują się współpracą z dostawcami mediów, jednocześnie prowadząc i archiwizując dokumentację techniczną, zapewniając zgodność z prawem budowlanym.

Napisz do nas
Ilość
pracowników
50
osób
Ilość zarządzanych
jednostek
3000
lokali
Jesteśmy
aktywni w
8
miastach

W liczbach

Kluczowe
Kompetencje

ESG

Jako dostawcy usług zdajemy sobie sprawę, że odgrywamy kluczową rolę w łańcuchu dostaw i wartości naszego klienta. Odpowiedzialność ta stawia nas w codziennym, bezpośrednim kontakcie ze wszystkimi głównymi interesariuszami, a co najważniejsze, z najemcami. W pełni rozumiemy nasz wpływ na poprawę zrównoważonego rozwoju portfela inwestora i promowanie wśród najemców odpowiedzialnego i energooszczędnego podejścia do otoczenia.

Środowisko

Proponujemy rozwiązania minimalizujące wpływ codziennych działań związanych z nieruchomościami na środowisko i wybieramy zrównoważone produkty, które pomagają zmniejszyć operacyjny ślad węglowy. W ten sposób umożliwiamy inwestorom dążenie do zerowej emisji.

Społeczność

Tworzymy zdrowe środowisko pracy, w którym słuchamy i doceniamy opinie członków zespołu. Ponadto rozszerzamy naszą strategię różnorodności, równości i integracji na naszych najemców, wspierając budowanie przez nich społeczności sprzyjającej włączeniu społecznemu.

Zarządzanie

Staramy się być wartościowymi partnerami strategicznymi dla naszych klientów, przestrzegając wysokich standardów uczciwości i wartości etycznych RICS. Promujemy przejrzystość we wszystkich obszarach, począwszy od naszych inwestorów, poprzez wszystkich naszych podwykonawców, a skończywszy na naszych najemcach.