Udana transakcja zakupu 707 mieszkań PRS

Udana transakcja zakupu 707 mieszkań PRS

2021-05-26

Leach & McGuire doradzało przy nabyciu 647 mieszkań od Marvipolu przez Heimstaden Bostad – z możliwością zakupu kolejnych 60 lokali w ramach transakcji dla szwedzkiego inwestora.

Wartość transakcji wyniosła około 381 mln zł.

136 apartamentów znajduje się w „Unique Tower” przy ul. Grzybowskiej, którego ukończenie zaplanowano na koniec 2021 roku. Kolejnych 417 lokali znajduje się w „Moko Botanika” przy ul. Bokserskiej, z których pierwsza faza powinna być gotowa w połowie 2022 r., a reszta do końca 2022 r. Wreszcie w drugiej połowie 2022 r. w „Studio Okęcie” planowane są kolejne 94 lokale. Heimstaden ma opcję zakupu dalszych 60 lokali przy Bokserskiej.

Mieszkania będą wykończone pod klucz i wynajęte.

To już druga akwizycja Heimstaden Bostad w Polsce – pierwsza to zakup 640 mieszkań ogłoszony w grudniu 2020 roku.

Komentując umowę, Conall McGuire powiedział: „To była wielka przyjemność kontynuować naszą współpracę z Heimstaden przy tej drugiej dużej transakcji. Wykonaliśmy sporo pracy ażeby zaproponować zmiany w projekcie i układzie mieszkań, aby jak najlepiej odpowiadały potrzebom produktu PRS / BTR. Wiele uwagi poświęcono poprawie zamierzonej funkcjonalności powierzchni handlowych na parterze.”

Tom Leach dodał: „Chociaż nie można zaprzeczyć, że Covid-19 spowodował poważne utrudnienia we wszystkich sektorach branży nieruchomości, sektor mieszkaniowy jest jednym z obszarów, które wykazały największą odporność na pandemię. Heimstaden spogląda długoterminowo na polski rynek mieszkaniowy i optymistycznie patrzy na jego przyszłość. Włochy, Służewiec i Wola mają swoją specyfikę jeśli chodzi o rynek najmu, którą również należało wziąć pod uwagę w naszej analizie. To ekscytujące, że pierwsza partia tych mieszkań będzie gotowa do wynajęcia jeszcze przed końcem tego roku, a tymczasem nie możemy się doczekać kolejnych akwizycji!”