Nowy budynek PRS w Warszawie powstanie w dzielnicy Włochy

Nowy budynek PRS w Warszawie powstanie w dzielnicy Włochy

2022-04-21

Leach & McGuire doradzali Heimstaden w udanym nabyciu 400 mieszkań w Warszawie od firmy deweloperskiej Dantex, na ich nowopowstałym Osiedlu Aurora. Transakcja jest następstwem wcześniejszych zakupów Heimstaden od Eiffage, Marvipol Development i Spravii na ponad 4000 lokali w 5 największych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Wszystkie mieszkania zostaną doprowadzone do stanu deweloperskiego, a następnie zostaną wykończone i umeblowane w ramach przygotowań do wynajmu. Sfinalizowanie i zakończenie prac przewidziane jest na połowę 2024 roku.

Inwestycja jest częścią większego osiedla mieszkaniowego w atrakcyjnej dzielnicy Włochy, przy ulicy Jutrzenki 139. Niedaleka odległość do centrum miasta (dystans od 10 do 15 minut) oraz bliskie położenie przy stacji dworca kolejowego Aleje Jerozolimskie to ogromne atuty lokalizacji tej nieruchomości. Zakupione lokale będą miały łącznie 19 550 mkw. powierzchni do wynajęcia, która obejmuje kawalerki oraz lokale z 1, 2 i 3 sypialniami. Średnia powierzchnia użytkowa mieszkania to 49 mkw., wszystkie będą w pełni umeblowane zgodnie ze standardem Heimstaden.

„Przez ostatni rok ściśle współpracowaliśmy z Heimstaden przy tworzeniu i wdrażaniu ich koncepcji „Przyjazne Domy” w Polsce, odkąd zostaliśmy wybrani na lokalnego partnera w zakresie wynajmu i zarządzania nieruchomościami. Wspaniale jest wspierać ich i stale doradzać przy kolejnych zakupach, gdy rozwijają swoje polskie portfolio. Pomimo niespokojnych i trudnych dla najmu czasów, bardzo wspierające jest widzieć ciągłe zaufanie Heimstaden do rynku polskiego i szybko rozwijającego się segmentu PRS – powiedział Conall McGuire, dyrektor zarządzający Leach and McGuire.

Ogromne podziękowania i gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w proces doradztwa i zakupu: Heimstaden Bostad, CBRE, Dentons i Arcadis.